Eurologia

Dzisiaj jest: niedziela, 19 maja 2024 r.
Jesteś tutaj: Strona główna FAQ

Moczenie nocne osoby dorosłej

A
A
A

Moczenie nocne u osoby dorosłej

Od 2 lat cierpię z powodu moczenia nocnego. Jestem zdrową kobietą, miałam kiedyś problemy z pęcherzem - w szpitalu zdiagnozowano ruchomą prawą nerkę. Byłam wówczas bardzo szczupła, lekarz kazał przytyć i przy corocznych kontrolach okazało się, że problem zniknął. Mam 27 lat, 2,5 roku temu moja matka popełniła samobójstwo i krótko po tym pojawiło się moczenie. Badałam się u urologa i ginekologa, wszystko jest w porządku. Lekarze zrzucają winę na kwestie psychogenne (chodzę na terapię od 3 lat), jednak w ciągu dnia jeśli powstrzymam mocz np. siedząc, jak tylko się podniosę pęcherz opróżnia się sam więc muszę pędzić do toalety w pozycji pochylonej ku przodowi. Czy to na pewno problem psychologiczny, czy powinnam jeszcze jakkolwiek się przebadać?

Odpowiedź zespołu eUrologia.pl

Nie napisała Pani nic na temat wyników dotychczasowych badań. Z przedstawionego opisu wynika, że nie cierpi Pani na nietrzymanie nocne. Z definicji nocne nietrzymanie moczu jest bezwiednym wyciekiem moczu z cewki moczowej, do którego dochodzi w czasie snu - u Pani problem pojawia się w czasie codziennych czynności. W celu ustalenia rozpoznania konieczna jest dalsza diagnostyka urologiczna i neurologiczna.

Polecane artykuły

Polecane filmy





eUrologia TV

Rozcięcie zwężenia ujścia zewnętrznego cewki moczowej - meatotomia.

Operacja przedstawiająca eksplorację moszny u pacjenta ze skrętem jądra.

TURP - przezcewkowa resekcja gruczołu krokowego. Nazwa pochodzi od pierwszych liter angielskiej nazwy zabiegu - transurethral resection of prostate.

Przezskórne usunięcie złogu z nerki - PCNL.

Tomografia komputerowa - film poglądowy na temat badania tomograficznego - CT.

Newsletter
Chcesz być na bieżąco i otrzymywać zawsze najświeższe informacje na swoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera.